عکاسی تبلیغاتی و صنعتی

عکاسی تبلیغاتی و صنعتی ویزون ; مجهزترین استودیو عکاسی در تهران

تصور غالبی که درباره عکاسی تبلیغاتی و صنعتی وجود دارد این است که این سبک‌ عکاسی تنها مختص محصولات است و شخص عکاس، از کالاها و فضاهای مختلف عکسبرداری می کند. این تعریف تا حدی درست است اما به نظر می رسد که به خوبی، مفهوم عکس تبلیغاتی آن هم در دنیای پویای رسانه های دیجیتال امروزی را در بر نمی گیرد.
امروزه عکاسی تبلیغاتی، ابزاری است که به وسیله آن پیام یک استراتژی به خوبی به تصویر کشیده می شود.
همه به خوبی می دانند که مخاطب امروزی کسب و کارها در سطوح مختلف خرد و کلان، بسیار باهوش و نکته بین است و به عمد می گذارد که در پیش چشمانش، کلمات رنگ ببازند و این بار تصاویری واقعی و گویا آن پیامی را که منتظرش است را به او برسانند و درست آن زمانی که بیننده بی معطلی برای داشتن هر آن چه که موضوع عکس بوده است تصمیم خود را گرفت، می توان مطمئن شد که این پیام به درستی به او منتقل شده است.
از همه این تفاسیر که بگذریم، عکاسی تبلیغاتی یکی از جذاب ترین شاخه های گوناگون عکاسی است که برخلاف تصور، هدفی والاتر از صرفا نشان دادن یک محصول و یا هر چیز دیگری دارد و از پیچیدگی های قابل توجهی برخوردار است.
برای این که هدف یک برند و یا یک کسب و کار از عکاسی تبلیغاتی تامین گردد، با آگاهی کامل نسبت به هدف و استراتژی که تیم مارکتینگ برای آن‌ها تدوین کرده است، به خوبی واقف بود و علاوه بر آن به اطلاعات مهمی همچون سلایق مشتریان، فضاسازی درست، دید باز و از همه مهم تر و تعیین کننده تر، خلاقیت دسترسی داشت.

سفارش عکاسی تبلیغاتی و صنعتی

انواع عکاسی تبلیغاتی و صنعتی

عکاسی تبلیغاتی و صنعتی با توجه به نیاز کسب و کارها برای تولید محتوا در سبک های مختلف و متنوعی انجام می شود

عکاسی کیف و کفش

عکاسی محصولات

عکاسی معماری

عکاسی طلا و جواهر

عکاسی فشن و مادلینگ

عکاسی شیرآلات

عکاسی مواد غذایی

عکاسی کافه و رستوران

قیمت عکاسی تبلیغاتی تحت تأثیر چه مواردی است؟

طبیعتاً اولین معیار برای تعیین قیمت عکاسی تبلیغاتی، نوع سوژه­ه‌ای تبلیغاتی است. عکاسی غذا با عکاسی خودرو با عکاسی مدلینگ و پوشاک کاملاً گستره‌­ی متفاوتی از تجهیزات و زحمت را در بر می‌­گیرند. به همین علت نوع پروژه، تعیین کننده­‌ی اصلی قیمت آن است.

یکی از اولین سؤال­هایی که عکاس تبلیغاتی از کارفرما می­‌پرسد درباره­ی محل ارائه‌­ی عکس­ها و تعداد آنها است. محل ارائه­‌ی عکس، ترکیب­بندی و تجهیزات قابل استفاده در عکس­ را مشخص می­کند. به این معنا که عکاس باید در نظر بگیرد بسته به ابعاد تصویر نهایی، چه قطع دوربینی را انتخاب کند، آیا فضایی را برای نوشته­‌های تبلیغاتی باقی بگذارد یا مواردی از این قبیل.

همچنین که محل عکاسی و تجهیزاتی که کارفرما در اختیار عکاس قرار می‌­دهد هم در تعیین قیمت عکاسی اثرگذار است. اگر کارفرما تجهیزات خودش را در اختیار قرار دهد هزینه کمتر شده و در غیر این صورت، عکاس هزینه‌­ی استهلاک وسایل خود یا هزینه­‌ی اجاره­‌ی آنها را نیز به مبلغ اضافه خواهد کرد.

در نهایت عکاس تصمیم می­گیرد که بر حسب زمان کل پروژه آن را فازبندی کند یا معیار قیمت را فقط تعداد عکس­های تحویل داده شده در نظر بگیرد.

این که مشتریان یک برند قبل از این که متقاعد شوند که اطلاعات نوشته شده درباره‌ی اهداف آن‌ها را مطالعه کنند، کاملا بستگی به تصاویر اختصاصی و البته فکر شده ای دارد که آن‌ها تهیه می کنند و این امری کاملاً بدیهی است.
برای گرفتن عکس‌‌های تبلیغاتی، عکاس باید عوامل زیادی را گرد یکدیگر بیاورد تا در نهایت بتواند این بار با زبان رنگ و نور و اشیا، پیام خاصی را منتقل کند که همین پیام، ابزاری مهم و تاثیرگذار برای موفقیت شما باشد.
خبر خوب ما برای شما این است که ما در ویزون، تیم حرفه ای از متخصصان دیجیتال مارکتینگ و از جمله عکاسان تبلیغاتی را به دور هم‌ جمع کرده‌ایم تا ضمن شناسایی نیازهای شما برای معرفی کسب و کارتان، این بار متفاوت تر از تمامی رقبایتان عمل کنید و به بالاترین نقطه مورد نظرتان در بازار هدف برسید.

عکاسی تبلیغات از چه سیاست­‌هایی پیروی می‌­کند؟

عکاسی تبلیغات شکلی از عکاسی است که در راستای معرفی یک کالا یا خدمت انجام می­‌شود و هدفش تشویق بینندگان عکس به خرید همان کالا یا خدمت است.

از آنجایی که قرار است کالا بینندگان را به خود جذب کرده و به خرید تشویق کند، باید در بهترین حالت خود عکاسی شود. بهترین حالت خود بودن، بعضی مواقع منجر به گفتن و نشان دادن چیزی جز حقیقت می­شود، به این معنا که عکس تبلیغاتی محصول با خود محصول در دنیای واقعی متفاوت است. حتماً این موضوع را هم نسبت به خوراکی­های کارخانه­ای و هم غذاهای رستوران­ها تجربه کرده­اید. اما اگر خوشبینانه نگاه کنیم، می­‌توانیم اینطور برداشت کنیم که عکس تبلیغاتی، یک محصول را در بهترین حالتی که می‌­تواند باشد یا بهترین حالتی که کاربر می­تواند تجربه کند نشان می‌­دهد، نه چیزی که لزوماً هست.

این بحث هم به این موضوع بازمی­گردد که به احتمال قوی، چیزی که واقعی و معمولی است نمی­‌تواند برای بیننده جذاب باشد و او را به خرید تشویق کند. این محصول یا خدمت معولی، معمولی‌­تر از آن است که بخواهد منجر به خرید و بازگشت سرمایه شود. در نتیجه رویه­‌ی متفاوتی در عکاسی تبلیغات پیش گرفته خواهد شد.

بحث دیگر در عکاسی تبلیغات، بحث سیاست­های مصرف­گرایی است. در این حوزه‌­ی فکری و روانی، اولاً که یک محصول باید از محصولات رقبا بهتر جلوه کند، پس از مخفیاتنه‌­ترین شگردها استفاده می‌­کند تا عکس خود را در راستای برند تبلیغاتی خود نشان دهد. ثانیاً، عکس تبلیغاتی باید در همه حال بینندگانش را به خرید بیشتر تشویق کند. هیچ مقدار خریدی کافی نیست و خریدن محصولات و خدمات باید مدام ادامه داشته باشد. در واقع بیننده باید این احساس را با دیدن عکس تبلیغاتی پیدا کند که لازم است حتماً محتوای درون عکس را بخرد، در غیر این صورت و در حالت نداشتن آن محصول، مشکلی برایش پیش می‌­آید یا کارش راه نمی­افتد.

برخی از نمونه کارهای عکاسی صنعتی و تبلیغاتی ویزون

در ویزون بیشتر بخوانید …