طراحی لوگو و هویت بصری

- ویزون ، ارائه دهنده خدمات خلاق طراحی لوگو و هویت بصری -

دسترسی سریع

طراحی لوگو ، مهمترین عنصر هویت برند 

همانطور که هر کسی امضا مخصوص به خودش را دارد، هر برند و کسب و کاری نیز امضای منحصر به فردی را دارد که ما آن از آن به عنوان لوگو نام می بریم. از گذشته های دور، نه تنها صاحبین کسب و کارها بلکه خانواده های مختلف معمولی و یا حتی سلطنتی، دارای نشان ها و علائم مختلفی بودند که در محافل مختلف با آن ها معرفی می شدند و حالا ما با کمی ارفاق می توانیم آن ها را نسخه های اولیه لوگو در جهان بدانیم.

در تعاریف نوین، طراحی لوگو به نشانه های گرافیکی می گویند که از سمبل ها، علامت ها، نوشته و یا ترکیبی از آن ها تشکیل شود و از آن به عنوان اولین و موثرترین نشان یک برند که با مخاطبان ارتباط برقرار می کند، یاد می شود. طراحی لوگو یکی از مهم ترین بخش هایی است که در زمینه برندینگ یک کسب و کار وجود دارد زیرا همانطور که می دانید، قرار است که این نماد در تمامی فضاها نماینده برند باشد و از این رو بر روی پروسه هویت سازی یک برند نقش کلیدی دارد.

یک لوگو حرفه ای و مناسب، ضمن جلب تمامی توجه مخاطبان به خود، اولین قدم را در جلب اعتماد افراد به آن برند را برمی دارد و در صورتی که دیگر قطعات پازل یک کسب و کار خود اعم از کیفیت در کنار هم قرار گرفته باشند، آن را به عنوان نماد مرجعی قابل اعتماد در زمینه فعالیتش به خاطر خواهد سپرد.

به همین خاطر خوب است که طرح لوگو به صورتی باشد که به عنوان شناسه برند بر روی محصولات و مارک های تجاری، انواع پاکت ها و بسته بندی ها، سربرگ ها، تبلیغات، بیزینس کارت، کاتالوگ و بروشور و دیگر موارد به صورت نماینده ای شایسته قرار بگیرد.

یک لوگوی خوب، دارای طرحی است که به واسطه داشتن خلاقیت، دارای تاثیر مثبت بصری است. در عین زیبایی، سادگی خود را نیز حفظ کرده و پیام خود را به راحتی منتقل نماید و به محض رویت، مخاطب را به یاد تشکیلاتی بیاندازد که این لوگو را به عنوان نماینده خود انتخاب نموده است.

حال ممکن است اینن سوال برایتان پیش بیاید که چگونه می توان تشخیص داد که یک برند در طراحی لوگو خود موفق بوده است؟ صادقانه باید بگوییم که عوامل زیادی بر روی این مسئله تاثیرگذار هستند اما مهم ترین ویژگی هایی که باید به آن ها توجه کنید عبارتند از: جذابیت بصری آن، انعطاف پذیری آن در هنگام چاپ رنگی و یا سفید و سیاه و یا استفاده در فضای آنلاین، ارتباط صادقانه و سنخیت آن که موجب برقراری رابطه با مخاطب گردد، پایداری و ماندگاری طرح و حق احراز قانونی و انحصاری لوگو توسط برند مربوطه است.

خلاقانه شروع کنید !

متفاوت تر و خلاقانه تر از رقبایتان ظاهر شوید

بهینه شروع کنید !

با قیمتی مناسب و رقابتی در کنار شما هستیم

با کیفیت شروع کنید !

تخصص ما در طراحی گرافیک در کنار شماست​

هدف اصلی طراحی لوگو و هویت بصری برای کسب و کارها

عوامل بسیار زیادی در موفقیت یک سازمان تاثیرگذار هستند که اگر بخواهیم از تک تک آن ها نام ببریم، لیست بلند بالایی می شود اما برخی از آن ها، مهم تر از باقی هستند. کیفیت، خدمات پشتیبانی، مواد استفاده شده، تبلیغات و بسیاری از عوامل دیگر که اتفاقا به استراتژی های دیجیتال مارکتنیگ نیز مرتبط است، از مهم ترین ها هستند اما یادتان باشد که هیچ چیز به اندازه گام اول هویت بخشی به یک برند یعنی طراحی لوگو آن، مهم نیست.

بگذارید اینطور بگوییم که ممکن است که با یک لوگوی نا مناسب کار خود را شروع کرده و حتی پیشروی هم بکنید اما دیر یا زود همانطور که رو به جلوتر می روید، بالاخره به فکر ریدیزاین لوگو خود و تعویض آن با طرحی درخود شان کسب و کارتان خواهید افتاد.

به همین خاطر از مهم ترین سوالاتی که در هنگام طراحی لوگو باید به آن ها فکر کنید و پاسخ دهید عبارتند از:

  • در صنعتی که فعالیت می کنید، رقبای اصلی شما چه کسانی هستند؟
  • اهداف بلند مدت شما و برندتان چیست؟
  • در جایگاه یک مخاطب نه صاحب برند، تصورتان از یک لوگوی مناسب چیست؟
  • اهداف بلند مدت شما در کسب و کارتان چیست؟
  • بیشتر مد نظر دارید تا از لوگوی شما در چه فضاهایی استفاده شود؟ محیطی یا آنلاین؟
  • به عنوان معرف و هویت بصری برند خود ترجیح می دهید از چه نوع لوگویی طراحی شود؟

سوالاتی از این قبیل در نهایت به شما کمک می کند که هم اهداف خود را در زمینه لوگو طراحی شده، معین کرده و درنهایت به نتیجه مطلوبی نائل آیید.

انواع خدمات طراحی لوگو​

هر آنچه که شما درحوزه عکاسی تبلیغاتی نیاردارید را از ویزون بخواهید

طراحی لوگو سازمان​

طراحی لوگو شرکتی

طراحی لوگو شخصی​

طراحی لوگو فروشگاهی​

طراحی هویت بصری​

طراحی برند بوک​

طراحی لوگو خود را به ویزون بسپارید

یکی از خدماتی که ما در تیم ویزون به صورت اختصاصی به مشتریان خود ارائه می دهیم، طراحی لوگو به صورت اختصاصی و یا ریدیزاین لوگو است.

ما در این راه از بهترین متخصصان این رشته بهره می بریم و با بررسی هویت و نیاز شما، بهترین شکل از هویت بصری مطلوب شما را در راستای برندینگ و اجرای استراتژی های شما به وجود می آوریم. تنهاست که با ما در ارتباط باشید تا کارشناسان خبره ما در این زمینه به شما بهترین راه حل ها را ارائه بدهند.

تعرفه عکاسی صنعتی