ساز و کار تولید محتوا اینستاگرام و روش های بهبود آن

ساز و کار تولید محتوا اینستاگرام و روش های بهبود آن

ساز و کار تولید محتوا اینستاگرام و روش های بهبود آن

اینستاگرام به عنوان یکی از پلتفرم­‌های شبکه‌­های اجتماعی به هر هدف و سبکی در دسترس همه است. حتی همین حالا هم همه روزه به تعداد کابران این شبکه اضافه می­‌شود تا یا در قالب پیج­‌های شخصی و یا بیزنس در آن مشغول به تولید محتوا شوند.

فارغ از پیج­‌های شخصی که بارگذاری محتوا درون آنها به چیزی جز علاقه و سلیقه‌­ی صاحب آن صفحه بستگی ندارد، پیج­‌هایی هم هستند که برای برندینگ خود از اینستاگرام استفاده می­‌کنند و نمی‌­توانند تنها به علایق و سلیقه‌­ی خود برای پست گذاشتن و تولید محتوا تکیه کنند. این پیج­ها علاوه بر استراتژی و قوانین برندینگ خود، باید از قوانین و الگوریتم‌­های اینستاگرام هم در تمام مراحل تولید و انتشار و ارزیابی محتوا پیروی کنند تا به هدف تجاری خود برسند. در این نوشته با ساز و کار تولید محتوا و روش­‌ها و راهنمایی‌­های بهبود آن آشنا خواهید شد.

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام و استراتژی تبلیغات

کمپین تبلیغاتی ‌­ای که برای اینستاگرام در نظر گرفته می‌شود، در واقع بخشی از یک کمپین تبلیغاتی بزرگتر است. در حقیقت نباید به پلتفرم اینستاگرام مانند یک فصای ایزوله‌­ی منفک از باقی فضاهای تبلیغاتی نگاه کرد. استراتژی و اقداماتی که به صورت کلی در کمپین تبلیغاتی یک کسب و کار یا پروژه تدوین و انجام می‌­شوند، شامل حال اینستاگرام هم می‌­شود. همه­‌ی تبلیغاتی که درون اینستاگرام صورت می‌­گیرند باید اهداف و آرمان­ های کمپین تبلیغاتی کلی را حمایت کنند. در واقع نیاز است که برای موفق شدن در تبلیغات اینستاگرام، به کمپین تبلیغاتی و استراتژی مادر وفادار ماند.

البته که می­‌توان کمپین تبلیغاتی کلی را به گروه‌­های کوچک­تر تقسیم کرد تا به صورت تخصصی­‌تر کار خود را انجام دهند، اما نمی­‌توان کار یک گروه را مجزا و منفک از کار گروهی دیگر دانست.

در کمپین تبلیغاتی کارهایی این چنین اتفاق می‌­افتد: برنامه­‌ریزی زمانی، ارتباط با مشتریان، تعیین کانال­های ارتباطی با مشتریان، تولید محتوا، ایده‌­پردازی، بودجه ­بندی، ارزیابی عملکرد، تحلیل رفتار مخاطب، تحلیل داده‌­ها، تحلیل رفتار رقیب، تدوین استراتژی و بسیاری از کارهای دیگر که وابسته به حوزه‌­ی تبلیغات هستند.

یکی از این کارها تدوین استراتژی مورد نیاز برای پیش­برد تبلیغات است. همان‌گونه که گفته شد، محتواهای تبلیغاتی درون اینستاگرام نیز باید از استراتژی مادر پیروی کنند. در این صورت است که می‌­توان گفت اینستاگرام هم در مسیر درست پیش می‌­رود. همچنین که در صورت پیروی از استراتژی مادر، فعالیت ­های صحیح تبلیغاتی درون اینستاگرام فعالیت دیگر شبکه­‌های اجتماعی و دیگر پلتفرم­‌های را هم تکمیل  و تقویت می‌­کند.

استراتژی‌­های عالی و بدون نقص شبکه­‌های اجتماعی به رشد ادامه‌­دار فالوئرها، تعاملات و فعالیت­های متداوم احتیاج دارند و اینستاگرام می‌­تواند بهترین فرصت شما برای رسیدن به این موارد در کمترین زمان باشد. سئو باید همیشه بااهمیت شناخته شود و بخشی از استراتژی بازاریابی باشد، اما بیایید با این قضیه روبرو شویم که اگر برندی نوپا بدون بودجه‌های عظیم باشید، به راحتی نمی­‌توانید جایگاه مناسبی همانند برندهای معروف و وسیع در صفحه‌­ی سرچ گوگل کسب کنید، اما می‌توانید به همین جایگاه را در شبکه‌­های اجتماعی داشته باشید.

به همین علت است که شبکه­‌های اجتماعی می­‌توانند متحدانی قدرتمند برای برندهای کوچک­تر باشند و در رشد به آنها کمک کنند. برای این کار شما احتیاجی به بودجه‌­ی زیادی ندارید تا بخواهید اثر گذار باشید.

راه­‌هایی برای بهبود عملکرد کمپین تبلیغاتی اینستاگرام

برای بهبود عملکرد کمپین تبلیغاتی اینستاگرام‌تان می‌­توانید این شیوه‌­ها را پیش بگیرید:

بهترین محتوایتان را تبلیغ کنید:

رویکرد مرسوم و معمول کمپانی‌ها برای ایجاد محتوای جدید، معمولاً به این شکل انجام می­‌شود که متن تبلیغ را به درستی و با دقت بنویسند و فراخوان­ عمل ­هایی بنویسند که بهترین تأثیر را روی مخاطبان دارند (فراخوان­ عمل­ یا call to action گزاره­ای است که به شکل یک فراخوان به یک کاربر و یا مخاطب ارائه می‌­شود تا در ازای انجام کاری که ارائه‌­کننده می­‌خواهد، او هم منفعتی ببرد. به طور مثال اعلام این نکته که حراجی که برگزار می‌­شود تنها تا ۲۴ ساعت دیگر ادامه دارد، می­تواند یک فراخوان عمل محسوب شود که هم در عین حال مخاطب را به کاری که ارائه‌­دهنده­‌ی آگهی می­خواهد تشویق می­کند و هم مخاطب می­تواند از این پیشنهاد استفاده کند).

اما در این بین، اگر می‌­خواهید تأثیر بیشتری با تبلیغتان روی مخاطب ایتستاگرامی بگذارید، این کار را نکنید. شما همین حالا هم محتوای غنی و ارزشمندی دارید که می‌­دانید مخاطبانتان آن را دوست خواهند داشت. به پست­‌های قبلی خود نگاهی بیندازید تا بتوانید پست­های موفقی که بهترین engagement را با فالوئرها و مخاطبانتان ایجاد کرده اند بشناسید و از آنها دوباره اینبار با ماهیت تبلیغ استفاده کنید تا از مخاطبانی با محدوده‌­ی گسترده­‌تر بازخورد بگیرید.

این کاری است که یکی از تولیدکنندگان نوشیدنی استفاده کرد. بعد از اینکه این کمپانی متوجه شد یکی از پست­هایش به شدت محبوب واقع شده، از همان عکس با کپشنش مجدداً به عنوان محتوای تبلیغاتی استفاده کرد. بعد از مدت ۶ هفته، همان پست اصلی بالای ۲۶ هزار لایک دریافت کرد و طوفانی از کامنت­ گرفت و همین باعث شد نام تجاری این کمپانی بارها وبارها دیده و مطرح شود.

هدف­‌گذاری خود را بهتر کنید:

این حقیقت که  اینستاگرام از اطلاعات گستره­‌ی کاربران موجود در پلتفرم تبلیغات فیسبوک بهره می­‌برد، به این معنی است که شما می‌­توانید از طریق اینستاگرام مخاطبان خود را نشانه بگیرید.

علاوه بر تاکتیک­های استاندارد بهبود هدف­گیری مخاطبان، خصوصیات دیگری هم وجود دارند که می­‌توانند تمرکز شما را باریک­بین‌­تر کنند:

جمع‌­آوری مخاطبان سفارشی: این جنبه از کار به شما کمک می‌­کند مخاطبان وفادار خود را شناسایی کرده، خصوصیات آنها را مطالعه کنید و بعد دنبال مخاطبانی مشابه آنها با همان خصوصیات بگردید. این کار به شما کمک می‌­کند افراد جدیدی را وارد بازی کنید که علایق، خصوصیات جمعیت شناسانه، رفتار، نیاز و سلیقه­‌ای شبیه به مخاطبان وفادار فعلی شما دارند.

بازاریابی مجدد: که به این معنا است که شما مدام سر راه افرادی قرار گیرید که یک بار با کسب و کار شما مواجه شده اند؛ یا از شما خرید کرده اند و یا نکرده اند. اما باز هم شما آنها را مانند مخاطبانی جدید که پیش‌­زمینه‌­ای از شما ندارند و تازه می­‌خواهند با شما آنشا شوند حساب کنید.

کاری کنید که تولید محتوا شما در اینستاگرام مانند تبلیغ به نظر نیاید:

یک کابر اینستاگرام علاقه‌­ای ندارد مدام در تیررس تبلیغات مختلف قرار بگیرد، جوری که انگار طعمه است و همه می­‌خواهند چیزی به او قالب کنند. کاربران اینستاگرام به محتواهایی که شبیه محتواهای عادی هستند و هیچ زرق و برقی ندارند و خودشان را در بوق و کرنا نمی‌­کنند توجه و علاقه‌­ی بیشتری نشان می‌­دهند تا محتواهایی که واضحاً تبلیغاتی هستند.

مدیریت پیچ اینستاگرام چگونه باید انجام شود که بهترین بازده را داشته باشد؟

یک نکته‌­ی کلیدی برای موفق شدن در اینستاگرام، حفظ تداوم و استمرار برای تولید محتوا و انتشار آن در زمان درست است. در واقع بخش بالایی از مدیریت پیج اینستاگرام شامل به روز رسانی محتواها و فعال نگه داشتن پیج است. البته که علاوه بر این،

 • حفظ ارتباط با مخاطبین
 • رسیدگی به همه‌­ی ابعاد پیج
 • اجرای تبلیغات
 • ارزیابی عملکرد و تحلیل داده‌­ها
 • برنامه­‌ریزی زمانی برای بارگذاری محتواها
 • بررسی کیفیت محتوا
 • پیگیری الگوریتم­‌های به روز شده­‌ی اینستاگرام
 • استفاده از سایر نرم­‌افزارها و سایت­ها برای بهبود عملکرد پیج یا ارزیابی داده‌­ها

و سایر موارد مدیریتی نیز از سایر وظیفه­‌های تعریف شده برای مدیریت پیج است. در این حالت به گرداننده‌­ی پیج مدیر یا ادمین گفته می­‌شود. وظایف ادمین پیج می­‌تواند علاوه بر موارد گفته شده، وارد بحث ایده­‌پردازی برای تولید محتوا و تولید آن هم بشود، اما اکثراً منظور از مدیریت پیج، صرفاً قرار دادن آن در جایگاه مطلوب و مجبوب و حفظ آن جایگاه است. به این ترتیب یکی از لازمه­‌های مدیریت پیج، داشتن زمان خالی برای آنلاین بودن بدون وقفه در اینستاگرام و رسیدگی به پیج است.

در همین راستا، خود اینستاگرام ابزارهایی برای کارآمدی بیشتر ارائه می‌­دهد که نه تنها انتخابی و دلبخواهی، بلکه ضروری و لازم هستند. ادمین یا گرداننده­‌ی پیج باید نسبت به این موارد آگاهی داشته و از آنها به صورت مفید استفاده کند. می­توان از این قابلیت­های مدیریتی این موارد را نام برد:

 • هشتگ‌­ها
 • پروموشن‌­های خود اینستاگرام که در قالب اسپانسرینگ هستند و اینستاگرام می­تواند به خودی خود پست شما را تبلیغ کند و در صفحه­‌ی هوم کاربران بیاورد.
 • مرور insight اینستاگرام، که ابزاری کمکی و رایگان برای خود اینستاگرام است و می‌­تواند اطلاعاتی درباره‌­ی مخاطبان و فالوئرهای شما، خصوصیات پست­های شما و میزان درگیری و نوع تعامل فالوئرها با پست‌­ها بدهد.
 • Paid partnership که امکان همکاری شما با برندهای دیگر را تحت قالبی جدی و به رسمیت شناخته شده می­‌دهد و آن را در خود پست اعلام می­کند.

دیجیتال برندینگ در اینستاگرام چگونه است؟

اگر به دنبال این هستید که فعالیت آنلاین منسجمی داشته باشید که مخاطبانتان آن را دوست داشته باشند، نیاز دارید که برندینگ اینستاگرام شما در اولویت باشد.

قوی­‌تر کردن برند اینستاگرامتان می‌تواند به شما در هدایت استراتژی خلق محتوای شما و همچنین ساختن محتواهای دلنشین­‌تر و خواستنی‌­تر در اینستاگرام کمک کند.

وقتی حرف از برندینگ دیجیتال با تمرکز بر شبکه‌­های اجتماعی می­‌شود، موارد زیادی را باید در نظر گرفت. اول اینکه لوگو و هویت بصری شما باید در انواع فضاهای دیجیتال یکی باشد. علاوه بر عکس پروفایل در اینستاگرام، باید از نام کاربری، بایو و هایلایت‌­هایتان هم در راستای ساختن هویت بصری یگانه­‌ی برندتان کمک بگیرید.

این قضیه شامل خود پست­ها و محتواهای تولید شده هم می‌­شود. بررسی محتوایی که هر روزه در حال تولید آن هستید به شما کمک می‌­کند تا ظاهر منسجم آن را حفظ کنید. به طور مثال می‌­توانید از این چند پیشنهاد برای یکدست کردن بصری پست­های اینستاگرامتان استفاده کنید:

 • از یک طیف مختلف یک رنگ از کم­رنگ به پررنگ یا رنگ­های رنگین کمانی برای هر پست استفاده کنید.
 • برای پست‌­هایتان به یک رنگ ثابت وفادار بمانید.
 • افکت ادیتی را پیدا کنید که به محتوایتان می‌­آید و همان را روی همه‌­ی عکس­ها اعمال کنید.
 • با پست­هایتان یک الگوی گرافیکی بسازید که در خود صفحه­ی پروفایل به صورت کلی مخشص باشد.

همانطور که تا اینجا متوجه شدید، همه چیز در اینستاگرام در مورد دیدن و ارتباط بصری است. به این معنی که کاربران بیشتر از هر شکل دیگری، از راه بصری محتوای شما را نسبت به برندهای دیگر تشخیص می‌­دهند.

در این راستا می­‌توانید از ویدیوها یا عکس­های موفقتان استفاده کنید. بین برندها مرسوم است که بهترین محتوای خود را مکرراً در همه‌­ی صفحات شبکه­‌های اجتماعی­شان منتشر کنند. هر کدام از این صفحات مخاطبان متفاوتی دارند اما آن تصویر می­تواند مانند یک پل عمل کرده و همه‌­ی مخاطبان را به هم وصل کند. بهترین نکته در مورد تصاویر این است که بسیار بیشتر از نوشته‌­ها و متون جهانی هستند.

فواید برندینگ اینستاگرام چیست؟

برقراری اعتماد: وقتی شما محتواهایی با طراحی حرف‌ه­ای و فکر شده تولید می­‌کنید که هم‌صدا با برندتان و اصول طراحی مختص به خودتان است، اعتماد بیشتری از سمت مخاطبان دریافت می­‌کنید. اگر شما درباره­‌ی محتواهایی که در اینستاگرام انتشار می‌­دهید فکر کنید و شکلی که این محتواها به نظر می­آیند شبیه به محتواهای داخل وبسایت شما یا دیگر شبکه­‌های اجتماعی­تان باشند، مخاطبانتان می‌­توانند آن را تشخیص دهند. آنها از این این ثبات تقدیر می­کنند و می­‌توانند برند شما را از طریق محتوایتان شناسایی کنند.

بازشناسی برند به رسمیت شناخته شده: وقتی که برندینگ اینستاگرام شما همراستا و مطابق با برندینگ کلی کمپانی باشد، مخاطبان شما قادر هستند محتوای شما را میان پلتفرم‌­های مختلف تشخیص دهند. به طور مثال استفاده از یک رنگ یا فونت ثابت در گرافیک برند شما یک راه عالی برای کمک کردن به مخاطبانتان است که به سرعت پست شما را شناسایی کنند.

تولید ترافیک: در حالی که اینستاگرام فقط اجازه­‌ی هدایت ترافیک به یک لینک، لینکی که در بایوی صفحه موجود است را می‌­دهد، اما به این معنا نیست که شما نمی­‌توانید از این قضیه سودی ببرید.  شما باید به طور منظم آن لینک را تغییر دهید، چه پست جدیدی در بلاگتان باشد و چه صفحه‌­ی لندینگ محصولی که می­‌خواهید آن را تبلیغ کنید.

اهمیت عکاسی تبلیغاتی در تولید محتوا اینستاگرام چیست؟

اینطور شروع کنیم که در دنیایی که ۶۵ درصد افراد آن به صورت بصری یاد می­گیرند و ۹۰ درصد اطلاعات هم به صورت بصری وارد ذهن ما می‌­شوند، تصاویر جایگاه پررنگی دارند.

خصوصاً اینکه اینستاگرام حول محور محتواهای بصری می­چرخد و اساساً یک پلتفرم بصری است. در این میان، اگر به ماهیت اصلی اینستاگرام هم تکیه کنیم که از ابتدا روی عکس و تصاویر متمرکز بود و بعد قالب­های دیگر صوتی و تصویری به میان آمدند، غیر ممکن است که بتوانیم نقش عکس­ها را در این پلتفرم انکار کنیم.

هر چقدر هم که پست­‌ها و استوری­‌ها از متن و ویدیو و موشن گرافیک و سایر قالب­های محتوای صوتی بصری تشکیل شده باشند، باز هم عکس جایگاه خود را دارد که با چیزی دیگر جایگزین نخواهد شد.

در این میان استفاده از عکس­‌های باکیفیت حرف اول را می­زند. حتی توصیه می­‌شود که برندهایی هم که نمی‌­تواند از عکس­های حرفه­ای درون پیج خود استفاده کنند، از عکس­های استوک موجود در اینترنت با کیفیت بالا کمک بگیرند. یا اینکه از میان عکس‌­هایی که توسط مخاطبان و مشتری­‌هایشان بهشان می‌­رسد، آنهایی را انتخاب کنند که کیفیت بهتری دارند و نهایتاً هم دستی به سر و روی آنها بکشند، ادیت و ویرایشی بکنند تا رنگ و نور عکس­ها شبیه به باقی عکس­های موجود در پیج شود.

به همین ترتیب، همانگونه که برندها در سایتشان از عکس­های حرفه­ای استفاده می­کنند، در پلتفرم اینستاگرام هم استخدام یک عکاس حرفه­ای برای عکاسی از محصولات کاری سودآور و حتی ضروری شمرده می­شود. بخواهید یا نخواهید، شما با عکس­هایی که درون پیج خود گذاشته اید قضاوت خواهید شد.

چرا موشن گرافیک شکل مؤثری از محتوا در اینستاگرام است؟

تا مدت ­های زیادی، کسب و کارها علاوه بر تصاویر ساکن، از ویدیو برای مارکتینگ خود استفاده می­کردند. اما اخیراً ما GIFها، اسلو موشن‌­ها، استاپ موشن­ها و شکل­های دیگری را هم می­بینیم که در شبکه­‌های اجتماعی رواج پیدا کرده اند. اما چرا قالب­های بصری مانند موشن گرافیک انقدر طرفدر دارند؟

یکی از علل محبوبیت موشن گرافیک، طولانی بودن آنهاست. به این معنی که اینستاگرام مدت زمانی را که یک کاربر روی پست شما وقت صرف می­کند را اندازه می‌­گیرد و با پست­های دیگر می­‌سنجد. به همین ترتیب علاوه بر اینکه تشخیص می­دهد کاربر به پست­های شما نسبت به پست دیگر برندها علاقه­‌ی بیشتری دارد، به شما هم به عنوان یک صفحه که برای مدت زیادی توجه یک کاربر را به خود جلب کرده امتیاز می­‌دهد. بنابراین هرچقدر این پست طولانی‌­تر بوده و حتی در قالب آلبومی از موشن گرافیک‌­ها باشد، این امتیازات پررنگ­تر خواهند شد، چرا که اینستاگرام تشخیص داده که کاربر از روی پست شما عبور نکرده، اسکرول نکرده و همانجا مانده.

محبوبیت تیزر تبلیغاتی در اینستاگرام

تیزرهای تبلیغاتی هم مانند موشن گرافیک‌­ها می­‌توانند مدت زمان زیادی کاربر را روی خود نگه دارند. اما علاوه بر این، engagement بیشتری با مخاطب برقرار می‌­سازند. به این معنی که لایک، کامنت، ذخیره و ارسال تیزر به صورت پیام در دایرکت، خیلی بیشتر از یک تصویر ساکن است. همانگونه که توییتر هم اعلام کرده که توییت­هایی که با GIF همراه هستند ۵۵ درصد engagement بیشتری می‌­گیرند. همچنین بر اساس تحقیقات، محتواهای صوتی تصویری در قالب ویدیو یا تیزر، ۱۲۰۰ درصد بیشتر از متون و تصاویر خالی میان کاربران اینترنتی دست به دست می­‌شوند.

چرا باید به طراحی گرافیک یک صفحه توجه شود؟

پروفایل اینستاگرام نسبت به پروفایل دیگرشبکه­های اجتماعی متمایز و خلاقانه­تر به نظر می­رسد. همانگونه که در قسمت دیجیتال برندینگ گفته شد، بخش اعظمی از برندینگ اینستاگرام حول محور محتواهای بصری می­چرخد و در این میان طراحی گرافیک، به عنوان قالبی از محتوا که به شدت در اینستاگرام جای مانور دارد، در برندینگ و اولین تأثیری که مخاطب از برند می­گیرد نقش بازی می­کند. اگر به یک صفحه­ی اینستاگرام نگاه کنید متوجه خواهید شد که

 • اکثر تصاویر پروفایل تصاویر گرافیکی هستند
 • هایلایت­های استوری­ها کاوری دارند که از طراحی گرافیک برای ساختن آنها استفاده شده
 • متونی که در قالب پست در صفحه وجود دارند طراحی شده­اند تا هم از نظر فونت و هم از نظر تصاویری که همراهی­شان می­کنند مطابق با دیگر پست­های موجود باشند

بنابراین نمی­توان نقش طراحی گرافیک را در ساختن هویت بصری  یک برند در پلتفرمی بصری مانند اینستاگرام نادیده گرفت.

آنالیز و بررسی داده ها و تولید محتوا ها در اینستاگرام

همانطور که در قسمت مدیریت پیج گفته شد، ابزارها و امکاناتی درون خود اینستاگرام تعبیه شده تا مدیران و کاربران بتوانند از آنها برای بهبود کسب و کار خود استفاده کنند. از این ابزارها، چهار مورد هشتگ­‌ها، insight ، پروموشن اینستاگرام و Paid partnership نام برده شدند.

Insight اما یکی از قوی­ترین موارد برای آنالیز و تحلیل داده­ ها است. این قابلیت اینستاگرام فقط برای پیج­ های بیزنس فعال است و نه برای پیج­‌های شخصی. بنابراین اگر مدیر پیج بخواهد از آن استفاده کند ناچار است که ماهیت پیج خود را به بیزنس تغیر دهد.

Insight در سه قسمت مجزا تعریف می‌­شود:

 1. داده‌­ی مربوط به پست­‌ها و هر آنچه که درون صفحه بارگذاری شده: آثار مثبتی که هر پست می‌­تواند روی پیج و کسب و کار شما داشته باشد. مانند تعداد دفعاتی که با دیدن یک پست کاربران وارد پروفایل شما شده‌­اند یا روی لینک سایت شما کلیک کرده‌­اند و از این دست موارد.
 2. داده­‌های مربوط به فالوئرها یا دنبال‌­کنندگان: اطلاعاتی جمعیت­‌شناسانه از قبیل سن، لوکیشن و ساعت و روزهای آنلاین بودن اکثریت آنها.
 3. داده ­های مربوط به اعمال و اتفاقات میان مورد اول و دوم: تعداد لایک‌­ها، ذخیره­‌ها، به اشتراک گذاری‌­ها، کامنت‌­ها و بازدیدهای مربوط به هر پست و استوری.

از روش­های مختلفی می­توان به insight دست یافت، یا برای هر پست و استوری به صورت جداگانه و یا صفحه­ای کلی که از سه بخش تشکیل شده و در بالا توضیح داده شد. این ابزار به شما کمک می­کند تا موفق­ترین پست­هایتان را شناسایی کنید، خصوصیات آنها را شناخته و همان خصوصیات را در پست­های بعدی­تان نیز به کار بگیرید.

علاوه بر insight که در انحصار خود اینستاگرام است، برنامه­ها و سایت­های کمکی­ای هم هستند که می­توانند داده­های یک صفحه­ی اینستاگرام را تحلیل کنند. همانطور که تا کنون متوجه شده اید، اهمیت آنالیز داده­ها به ازریابی عملکرد شما باز می­گردد تا نقاط ضعف و قوت محتواهای خود را شناسایی کنید. علاوه بر این، می­توانید بهتر از هر زمانی مخاطبان خود را بشناسید و مطابق با سلیقه و نیاز آنها محتوا تولید کنید. همچنین که با شناسایی خصویات مشتریان فعلی­تان، می­توانید به دنبال مخاطبانی با همان خصویصیات بگردید تا آنها را هم تبدیل به مشتری خود کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید